Vánoční koncert a výstava v Bezděkově 2017

V předvečer třetí adventní neděle 16. prosince se prostor před bezděkovským kostelem sv. Ondřeje začal zaplňovat auty a návštěvníky vánočního koncertu.

Po dvouleté pauze jsme opět mohli přivítat v našem kostele pěvecký a chrámový sbor Velkobor pod vedením paní Radky Kočí. Rozrostl se o několik členů, především o dvě pánské posily, což skvěle oživilo jejich projev. Hodinka krásných vánočních písní a koled zpříjemnila všem přítomným pobyt ve studeném kostele. Počet návštěvníků se blížil k úctyhodné stovce. Po bouřlivém potlesku jsme se přemístili do budovy bývalé školy. U vchodových dveří se vytvořila fronta. Chvíli to vypadalo, že se dovnitř ani všichni nevejdeme. Podařilo se, a tak nás přivítala vyhřátá třída, na kamnech horký svařák pro řidiče i neřidiče a na stolech napečené vánoční dobroty. To však nebylo celé. Hlavním lákadlem byla vánoční výstava. Tentokrát byla jedna její část laděna do Lady. Spojení „Ladovská zima“ zná určitě každý a i na naší výstavě nasněžilo, nechyběl usměvavý sněhulák, saně, ponocný a ve světnici na stole voněla vánočka a jablíčka v ošatce. Velký lákadlem pro děti byly ořechové lodičky, které si mohly zapálit a pouštět v míse s vodou. Nakonec se děti daly do počítání vystavovaných betlémů. Konečný počet se ustálil na čísle 65. Pro někoho se to zdá být málo, pro někoho hodně. Beltémy obklopovala řada andělíčků, domečků, svíček, zvonků, lucerniček a dalších vánočních skvostů a výtvorů. Kromě zpěváků, našich milých hostů, si i všechny přítomné děti odnesly na památku malovaný oblázek s andělíčkem. Věřím, že i ostatní přítomní neodcházeli s prázdnou do svých domovů, ale byli plni krásných dojmů a zážitků s příjemně prožitého večera.
Děkuji za napečené dobroty, bezděkovským hasičům za pomoc při přípravách a samotném průběhu akce, všem, kteří poskytli vystavované sošky a betlémy, a především těm, kteří je pomáhali nainstalovat a byli při zrodu celé výstavy, mojí rodině za pomoc a trpělivost. Vánoční svátky, do kterých nás koncert a výstava uvedla, jsou za námi. Přivítali jsem již nový rok, a tak všem přeji zdraví, štěstí, radost a doufám, že na sklonku roku se opět potkáme v Bezděkově v našem kostelíku.
Šulcová O.