Vánoční koncert a výstava v Bezděkově 2015

Vánoční koncert v bezděkovském kostele sv. Ondřeje si opět našel své příznivce

Sobotní podvečer 19. prosince jsme se mohli již popáté zaposlouchat do vánočně laděných písní a koled v podání pěveckého a chrámového sboru Velkobor. Členky sboru pod vedením paní Radky Kočí a za hudebního doprovodu slečny Jany Brůžkové potěšily svým zpěvem všechny přítomné a navodily příjemnou vánoční atmosféru. Tu umocnila již tradiční vánoční výstava ve škole, kam jsme se z chladného kostela po téměř hodinovém koncertu přesunuli. Každý se mohl zahřát teplým svařákem a ochutnávat připravené sladkosti. U vstupu návštěvníky přivítal anděl a nebyl jediným živým exponátem výstavy. Ve vaničce si klidně plaval kapr, kterého si oblíbily hlavně děti. Mohly si také vyzkoušet několik vánočních zvyků – rozkrojit si jablíčko, aby v něm našly hvězdičku, nebo si vypustit lodičku z ořechové skořápky. Pod dohledem anděla pak svoje zážitky a pocity z výstavy zapsaly do návštěvní knihy.
Mezi vystavovanými betlémy, anděly a dalšími vánočními dekoracemi se našla řada nových a neokoukaných. Nepřehlédnutelný byl betlém v životní velikosti zapůjčený z Kasejovic, jehož tvůrci jsou manželé Valenovi.
Díky, díky a ještě jednou díky všem, kteří jakkoli přispěli k této vydařené akci v uspěchaném předvánočním čase. Za rok zase na viděnou.
Šulcová Olga