VÁNOČNÍ KONCERT A VÝSTAVA V BEZDĚKOVĚ 2014

V pátek 19. prosince večer počasí moc nepřispívalo k předvánoční atmosféře, foukal vítr a pršelo.

 Přesto se kostel sv. Ondřeje v Bezděkově rozezněl vánočními písněmi a koledami. Přičinil se o to pěvecký a chrámový sbor Velkobor z Velkého Boru pod vedením paní Radky Kočí, který do Bezděkova zavítal již počtvrté. A špatné počasí neodradilo ani posluchače, kterých se sešlo něco přes osmdesát. Dlouhý a vřelý potlesk svědčil o tom, že koncert byl super zážitkem. Z chladného kostela jsme se společně přesunuli do vyhřáté bezděkovské školy, kde bylo připraveno malé sladké pohoštění a teplý svařáček pro dospělé i pro malé návštěvníky a řidiče. Při ochutnávání vánočního cukroví a s teplým svařákem v rukou si všichni prohlédli připravenou vánoční výstavu. Jedna část byla věnována staročeským vánočním zvykům a tradicím. Snažili jsme se alespoň částečně přiblížit, jak asi slavili Vánoce naše babičky a dědečkové. Děti si pouštěly ořechové lodičky, rozkrojili jsme jablíčka a nechyběl ani ozdobený stromeček. Na malou chvilku zavítal na výstavu i duchovní správce bezděkovského kostela P. ThLic. Marcin Aleksander Piasecki. Všem přítomným popřál radostné a požehnané svátky a všechno dobré do nového roku.
Všem, kteří na výstavu zapůjčili betlémy a vánoční dekorace, moc děkuji. A samozřejmě velké poděkování patří těm, kteří pomáhali při přípravě výstavy, samotném průběhu celého večera a také při konečné „demolici“ výstavy.
Záznamy z návštěvní knihy mi napověděly, že se předvánoční akce povedla a že všichni přítomní odcházeli s dobrými pocity z příjemně stráveného pátečního večera. Ještě jednou díky a doufám, že příští rok se znovu rozezní náš bezděkovský kostelík.
Olga Šulcová