Setkání rodáků a přátel obce 2008

Obecní úřad v Hradišti pořádal v sobotu 5.července Setkání rodáků a přátel obce.

Bylo to první setkání v historii obce, jejíž vznik se datuje v letech 1227-28. Při této příležitosti byla vydána publikace o Hradišti s bohatou fotogalerií, kterou si mohli účastníci setkání zakoupit, stejně tak jako nahrávku celého srazu, která bude zájemcům rozesílána.
Sraz začal ve 12 hodin na návsi , kde při prezenci bylo zapsáno 123 rodáků. Každý obdržel visačku se svým jménem pro snadnější identifikaci. V místní kapli byla sloužena mše svatá p. Mgr. Čeplem , poté následovala vzpomínková akce u pomníku obětí I. a II. světové války s položením věnce místními hasiči. Za doprovodu kapely Ungrovanky se průvod účastníků v čele s koňským kočárem a panem starostou Petrem Braunem ubíral na hřiště, kde pak probíhal hlavní program, kterým provázela p. Punčochářová. Pan starosta pozdravil všechny rodáky a přátele obce. Místní děti měly připraveno krátké vystoupení, po kterém přišla na parket nejlepší mažoretková skupina v Jižních Čechách PRECIOZO Sokol Blatná, pod vedením Jany Augustinové. Po skvělém vystoupení mažoretek čekalo všechny občerstvení a mohlo se začít vzpomínat! Aby to šlo snáze, byla připravena výstavka a promítání dobových fotografií. Kočáry, které doprovázely průvod z návsi, byly všem k dispozici k projížďce obcí. S kapelou Ungrovankou se všichni velice dobře bavili a mnozí tančili do pozdních nočních hodin.
Na velmi zdařilém průběhu se podíleli i sponzoři: p. Josef Darda, myslivecké sdružení, ZKD Plzeň a i ženy, které upekly drobné cukroví nebo pomáhaly při prezenci. Pomoc poskytlo i místní družstvo.

Za organizační výbor děkuji všem, kteří se na velmi pěkné akci podíleli.

Hana Punčochářová