Průvod Mikulášů, čertů a andělů v Plzni

Na základě oznámení Krajského úřadu o konání ,,Průvodu Mikulášů, čertů a andělů,, v Plzni, dne 8.12.2007 od 17 hodin, reagovala naše obec příslibem účasti.

Jednalo se o průvod náměstím, spojeným se soutěžemi, jako je přeměřování výšky Mikuláše, délka ohonu čertů a rozpětí křídel andělů. Součástí akce byl i pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v počtu Mikulášů, andělů a čertů.
Naše skupina byla nejpočetnější. Jeden Mikuláš – F.Kondel, anděl – M.Pracna, a pět čertů – N.Chvátalová, Jakub a Honza Bláhovi, P.Braun, J.Krejčí. Ze čtyř skupin byl náš tým nejlépe hodnocen, jak porotou tak diváky. Čerti byli rozdovádění, anděl rozlítaný a Mikuláš se věnoval dětem! Všichni se snažili ukázat městu, jak se ještě dnes na venkově dokážeme bavit a upevňovat venkovské tradice. Aby přihlížející věděli odkud byla naše skupina, rozdávali čerti propagační materiály o našich obcích. Odměnou za vynaložené úsilí byl nejen potlesk diváků, ale i drobné dárky od pořadatele, pana Václava Bárty.

Původní záměr o zapsání do knihy rekordů se nezdařil, přesto byl pořadatel s průběhem akce spokojen a diváci také. Byl vlastně položen ,,základní kámen,, pro další nadšence, kteří mohou v této myšlence pokračovat a postupně ji překonávat. Těší nás, že jsme byli u toho a odnesli si první místo. Tím jsme „hodili rukavici“ a doufáme, že nás bude příští rok celý průvod.

Mikuláš, anděl, čerti a tým manažerů.
Foto: Eva Pracnová