Pohádková alej v Bezděkově 2017

Předpověď počasí jsme všichni s napětím sledovali více než jindy a na sobotu 15. července 2017 nebyla nijak přívětivá.

 Uvítali bychom slunečný den, ale po mnoha horkých dnech potřebovala naše zem vláhu. Nedá se nic dělat.

Hned ráno po první dešťové přeháňce jsme se vydali do aleje připravovat jednotlivá pohádková zastavení. Žádný deštík už nám přípravy nepřekazil, a tak jsme doufali, že se předpověď nenaplní. Naše radost však trvala jen do oběda. Pak už přicházela jedna sprška za druhou, přestože radary ukazovaly zpočátku něco jiného. Všech 29 odvážných pohádkových bytostí čekalo na svých stanovištích na 32 ještě odvážnějších dětí se svými doprovody. Přesto byly děti nadšené a hravě si poradily se všemi zadanými úkoly. Do cíle je hnala, kromě špatného počasí, touha stát se na chvíli Jiříkem a splnit důležité poslání. U vchodu do pohádkové aleje je totiž vítal pan král, který je vyslal pro krásnou Zlatovlásku. Od kouzelné babičky dostal každý „Jiřík“ kousek masíčka z bílého kouzelného hada, aby po cestě rozuměl řeči zvířat. Bylo to jako v pohádce, jen místo hadího masa – bonbónek. Za každý splněný úkol získal jeden zlatý vlas. Celkem dvanáctkrát musel nasadit všechny své dovednosti a síly, aby mohl nakonec sevřít v dlani chomáček zlatých vlasů.

V cíli pohádkové cesty čekala na každého, kromě setkání se Zlatovláskou, odměna od paní královny – pohádková placka na památku, sušenka a malý dáreček. Sladkou palačinku si vyzvedly děti v královské kuchyni, kterou opět výborně zvládali v rámci mokrých možností firma MI-PAL - p. Milan Palečko a p. Herbert Zelenka – Kavárna u Johanky. Děkuji oběma za zajištění a sponzorování občerstvení pro soutěžící děti i účinkující pohádkové bytosti. Dále děkuji firmám Kovo Kasejovice Mont s.r.o., Vebor s.r.o. Velký Bor a Konet s.r.o. Blatná, které věnovaly odměny pro děti.

Obrovský dík patří samozřejmě účinkujícím pohádkovým postavám, bez kterých bychom se nemohli ocitnout alespoň na malou chvilku v pohádce – zachraňovat se jako Smolíček ze spárů jezinek, pomáhat Sněhurce s trpasličím prádlem, v perníkové chaloupce si za úklid vysloužit sladký perníček, ohřát se u čertů a zahrát si pekelné karty, u vodníků zahnat žabky do tůňky nebo poskládat Malé čarodějnici rozsypaná kouzla a zaklínadla. A mnoho dalších zajímavých setkání a překvapení provázelo návštěvníky naší bezděkovskou pohádkovou alejí. Příště se přijďte podívat. Těšíme se na všechny.
Šulcová Olga