POHÁDKOVÁ ALEJ V BEZDĚKOVĚ 2014

Věděli jste, že se 12. července 2014 proměnila lipová alej v Bezděkově v pohádkovou říši?

 Hemžilo se to tam nejrůznějšími pohádkovými bytostmi, ale hlavně dětmi. Počasí nám všem přálo. Mezi deštivými dny byl právě ten náš „den D“ plný sluníčka. A tak vstupní hradní branou přivítali naši dva kašpárkové 110 dětí v doprovodu svých rodičů, příbuzných nebo známých. Děti obdržely plánek pohádkové země s dvanácti soutěžními pohádkovými stanovišti. Při plnění úkolů jim pomáhaly nejrůznější pohádkové postavičky a za každý splněný úkol zapsaly dětem do jejich plánku jedno písmenko do kouzelné tajenky. A proč kouzelné? Správné znění tajenky totiž otevřelo dětem královskou pokladnici, kde si mohly za přítomnosti královské rodiny vybrat z truhlice odměnu. Náš velký kamenný král dohlížel na to, aby každý statečný návštěvník dostal od královny diplom a také kouzelné kolečko, které mohl v královské kuchyni vyměnit za sladkou palačinku.
Zážitky z cesty pohádkou byly různé. Pro někoho bylo nejtěžší zdolat překážky v kocouřích botách, někomu dalo mnoho úsilí projít až do perníkové chaloupky Ježibaby. Naštěstí si tam žádného Jeníčka ani Mařenku nenechala, i když někteří byli podle jejího prstového tlustoměru už skoro zralí do pece. V pustém černém lese u Karkulky na děti dohlížel myslivec, aby vlk netropil neplechu. A čerti? Šel z nich strach, ale nakonec u nich prošel zkouškou každý. Vodník některé děti trochu potrápil ve znalosti rybiček. A ulovit zlatou rybku u rybáře nebyl pro někoho zas tak těžký úkol. Své pocity a dojmy mohl každý zapsat do kroniky, která byla k dispozici u královské rodiny v cíli cesty.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem, díky kterým jsme mohli prožít krásné červencové odpoledne. O sladkou odměnu pro děti – palačinku se postaral náš královský mistr kuchař Herbert Zelenka z Kavárny U Johanky na zámku v Blatné. Byl mu právem udělen řád Palačinky zlaté. Občerstvení a příjemné posezení pro všechny přítomné návštěvníky zajistil hostinský z hospody U pečínky - Milan Palečko – firma MIPAL z Bezděkova. Obrovskou pochvalu a poděkování si samozřejmě zaslouží všechny pohádkové postavičky, bez kterých by se celá naše pohádka nemohla konat. Sponzory malých pozorností, které našly děti v královské truhle, byli Papírnictví Karel Lukeš Horažďovice, Obchod Jana Šašková Horažďovice, Výtvarné potřeby Hana Jiráková Horažďovice.
Bylo, nebylo....... a možná zase někdy bude Pohádková alej v Bezděkově. Těšíme se.
Zazvonil zvonec a pohádky je konec!
Šulcová Olga