Maškarní bál v Bezděkově 2018

Pokud jste v sobotu 20. ledna 2018 projížděli Bezděkovem, možná Vás překvapilo, že bylo rozsvíceno v budově bývalé školy.

Jako každý rok se zde konal maškarní bál pro děti. Účast byla hojná až překvapivá. Sešlo se celkem 39 dětí, takže k radosti pořadatelů bylo plno. Přivítala je vyhřátá a barevně vyzdobená třída. K tanci hrála nám již známá kapela Z VRŠKU pod vedením p. Herberta Zelenky. I když byla v oslabené sestavě, na výkonu se to neodrazilo. Mezi princeznami, vílami, nejrůznějšími zvířátky, pohádkovými postavičkami, pirátem, policistou, který průběžně dohlížel na pořádek, a dalšími účastníky bálu byla i Sněhurka se svou partou trpaslíků. Sněhurka a její pomocníci provázeli děti celé odpoledne při tanci i oblíbených soutěžích. Tanec s balónky, židličkovanou, která měla dvě kola, nebo hru na mumie si děti užívaly a vždy měla soutěž své vítěze. Každý si odnesl za svůj výkon odměnu. Své majitele si našly i všechny ceny připravené tomboly. Souboj mladých zpěváků a zpěvaček za mikrofonem nebral konce a nedočkal se ani vítěze. Všechny děti byly úžasné a zasloužily si velkou jedničku. Svědčil o tom i bouřlivý potlesk všech přítomných. Děti se s přibývajícím časem postupně ze třídy vytrácely ověnčené tombolovými výhrami, pestrobarevnými balónky a věřím, že i plné krásných zážitků a radosti.
Poděkování patří všem sponzorům: Truhlářství Karel Čada Bezděkov, COOP Kasejovice – Anna Krátká, Vinařství Lahofer a.s. Znojmo – Václav Šulc Bezděkov, Dvůr Lnáře s.r.o., Vaněčkovi, Sudovi Bezděkov 20, Šulcovi Bezděkov, Ladmanovi Bezděkov, Zdeněk Suda Bezděkov. Také děkujeme všem za pomoc při úklidu, přípravách a průběhu maškarního bálu, místním hasičům a pekařkám za napečené dobroty.
Na nějaký čas se dveře školy uzavřou. Třída se dočká nové podlahy. To se bude zase za rok při maškarním řádit! Těšíme se na shledanou.
Šulcová O.