Hry bez hranic 2009 - Chanovice

III. ročník „Her bez hranic“ v Chanovicích.

Po skončení II. Ročníku „Her bez hranic“ v Hradišti si nadšenci pro tyto hry okamžitě začali vymýšlet způsob, jakým se budou prezentovat na hrách v roce 2009 v Chanovicích. Debaty trvaly až do konce letošního května. Pak už se nedalo jinak, než začít představy realizovat. A tak se přichystal kočár s koňmi, zhotovili kostýmy pro doprovod soutěžícího mužstva, vyrobila „olympijská vlajka“ se šesti kruhy /6 obcí/ a pořídila pochodeň /olympijský oheň/.
Vynaloženým úsilím těchto nadšenců vznikl unikátní nástup našeho sportovního družstva v sobotu 20. června 2009 na „Hrách bez hranic“ v Chanovicích. V čele kráčelo devět řeckých bohyň, za nimi pochodoval starosta obce s pochodní a ve sportovním úboru a za ním se vezl soutěžní tým obce na kočáře, který kočírovala kapitánka mužstva. Bohyně zdravily účastníky her vavřínovými větvičkami a na kočáře vlála vlajka naší obce. Nástup našeho družstva byl sice zpožděný, ale za to ohromující. Po celou dobu soutěžního klání „bohyně“ fandily, povzbuzovaly a byly oporou svému týmu.
Naše družstvo se umístilo na krásném čtvrtém místě ! Po vyhlášení výsledků a předání cen převzal starosta obce Nezdřev /obec, kde se budou konat „HRY“ v roce 2010 od našeho starosty „olympijský oheň a vlajku“.
Opět se jedny „Hry bez hranic“ vydařily. Není přeci důležité zvítězit, ale pořádně si to užít. A že jsme si to všichni užili to je jasné.
J.A.B.