Hry bez hranic 2008 jak to vidí kapitáni

V rámci příprav na HRY BEZ HRANIC 2008 konané v Hradišti dne 28.6.2008 jsme se zeptali kapitánů:
1/ Jak trénujete na 2. ročník „Her bez hranic“ ?
2/ Jaký přínos mají „Hry bez hranic“ pro Vaši obec a její občany ?

Michaela Merhoutová

OBEC HRADIŠTĚ - Michaela Merhoutová
1/ Nevím, o tomto poslání jsem se dozvěděla včera, ale věřím přirozenému talentu týmu.
2/ V Hradišti si zahrajeme, legraci si užijeme. Uděláme co umíme, snad Vás všechny pobavíme, doufám, že i překvapíme. Starosti si odpustíme, pak to všechno oslavíme.

Jiří Čepelák

OBEC NEZDŘEV - Jiří Čepelák
1/ Trénink probíhá individuálně a krajně odpovědně. Vzhledem k tomu, že není známa konkrétní podoba jednotlivých disciplín, soustřeďujeme se na psychickou a fyzickou odolnost. Pokud jde o techniku, spoléháme na svůj přirozený talent.
2/ Po našem loňském překvapivém vítězství si mnozí uvědomili, že i malá obec může být trochu slavná, být alespoň mezi sousedy v něčem první. Zajisté se v rámci mikroregionu zvýšila váha Nezdřeva. A ne-li váha, tak proslulost určitě. A někteří občané začali být na svou obec pyšní – být z Nezdřeva to něco znamená.

Eva Chárová

MĚSTO KASEJOVICE - Eva Chárová
1/ Víme co dokáží organizátoři připravit za chytáky, protože jsme to taky dělali, takže trénujeme dvě věci a to fyzičku a vzpírání malých sklenic. Fyzičku trénujeme stylem běh, sed a skok v jákékoliv poloze. Sklenice vzpíráme neustále, protože v tom byli loni všichni dobrý.
2/ V dnešní hektické době je to dobré odreagování od běžného života. Dojde k řadě zajímavých setkání mezi okolními vesnicemi.

Jan Spour

OBEC MLADÝ SMOLIVEC - Jan Spour
1/ Trénujeme celý rok, ale protože nevíme co si na nás pořadatelé připraví tak se připravujeme na všechny možné i nemožné varianty. Například jsme několikrát absolvovali běh v ploutvích na pět km. Nebo jsme dělali překážkovou dráhu s vodou v košíku. A samozřejmě jsme zapracovali i na tom, abychom vydrželi déle na oslavách po hrách.
2/ Tak samozřejmě v dnešní rychlé době je to pro lidi příjemné zpestření a lidé z jiných obcí se spolu dají dohromady a společně se zasmějí. Loňský ročník měl u lidí, kteří se zúčastnili, velmi dobrý ohlas a doufáme , že jich letos přijde ještě víc.

Ing. Pavel Hlaváč

OBEC CHANOVICE - Ing. Pavel Hlaváč
1/ Pečlivě, pravidelně, celý život.
2/ Setkání s přáteli, přátelská činnost kamarádů, pobavení lidí.

Zdeňka Tichá

OBEC OSELCE - Zdeňka Tichá
1/ Myslím si, že trénování není třeba. Záleží na talentu a osobním kouzlu.
2/ Přínos je jednoznačný. Naše TSUNAMI to loni ukázali. Musí se člověk umět smát i sobě.