Bezděkovský maškarní bál 2017

S termínem dětského maškarního bálu jsme stále vyčkávali.

 V naší škole totiž probíhaly v průběhu zimních měsíců stavební úpravy. A čekání se vyplatilo. První březnovou sobotu sice lákalo sluníčko ven do přírody, ale na děti a jejich dospělé doprovody čekala balónky vyzdobená škola s nově zrekonstruovaným sociálním zázemím. Pro všechny pravidelné účastníky příjemná změna.
Celé odpoledne řádilo na parketu dvacet dětí – princezničky, kominíček, andělíček, miminka, čertíci, pirát a další pohádkové a filmové postavičky. O výborný hudební doprovod se postarala jako v minulých letech kapela Z VRŠKU pod vedením p. Herberta Zelenky. Firmě MI-PAL – p. Milan Palečko děkujeme za její sponzorování. Vážíme jejich přízně a podpory. Vše bylo připravené, jak se na pořádný bál sluší a patří. O občerstvení se opět skvěle postarali místní hasiči a šikovné ruce maminek a babiček vykouzlily sladké dobroty. Byly připravené i soutěže. Každoroční tanec s balónky tentokrát měl několik vítězných párů. Jedna písnička, druhá, třetí už rychlejší, další a další. Nemělo to konce. Ani rychlé tempo tance neuvolnilo, jinak velmi živé balónky, z čela soutěžních párů. Nechyběla ani oblíbená „židličkovaná“. Nejdříve o prvenství usilovaly děti a v druhém kole i dospěláci. Zapojili se dokonce i členové kapely. Nová soutěž „Mumie“ zprvu vyvolala mírné obavy, ale výsledkem byl bouřlivý potlesk všem soutěžícím. Na parketu po skončení písničky stály mumie všech velikostí, od nejmenší až po největší. Všechny se soutěžícím týmům moc povedly. Rozbalování už byla rychlá akce, po které zbyla jen hromada papíru.
Rychlá rekapitulace – příjemné prostředí, muzika, tanec, konfety, jídlo a pití, soutěže. Ještě jedna důležitá věc nebyla zmíněna, bez které by to nebylo ono – tombola. Samozřejmě byla a nadmíru bohatá díky sponzorům a také obecnímu úřadu Hradiště. Velké poděkování patří: Truhlářství Karel Čada Bezděkov, COOP Kasejovice – Anna Krátká, Vinařství Lahofer a.s. Znojmo – Václav Šulc Bezděkov, Hamé s.r.o., Bohemia Sport Lion s.r.o. Horažďovice, Dvůr Lnáře s.r.o., Šoupovi, Vaněčkovi, Sudovi Bezděkov 20, Šulcovi Bezděkov, Ladmanovi Bezděkov.
Venku se pomalu sluníčko loučilo, končil den a ze sálu se stále ozývalo: „Ještě jednu, ještě jednu!“ Kapela přidávala a přidávala, ale konec přijít musel. Budeme se zase těšit na příští rok.
Šulcová Olga